perzonální portál

perzonální agentura

perzonální stránky

perzonální stránky

Příprava na pohovor

Pokud se dostanete do fáze, kdy Vás potencionální zaměstnavatel pozve na pracovní pohovor, nesmíte přípravu na pohovor brát na lehkou váhu. Investujte trochu svého času do přípravy a ukažte tak zaměstnavateli, že jste schopní a dokážete udělat i něco navíc.

pohovor

Otázky

Před pohovorem je důležité si připravit alespoň jednu nebo dvě otázky na které se chcete během pohovoru zeptat. Pokud to neuděláte, může to brát zaměstnavatel tak, že vás nabízena práce nezajímá. Dále není na škodu, když si před pohovor přečtěte nějaké informace o firmě.

Oblečení

Co se týče oblečení a vystupování, tak určitě je vhodné si obléct vkusné oblečení odpovídající také k pracovní pozici. Například pokud se někdo bude ucházet o místo zedníka, tak není nutné a ani moudré si brát třeba oblek. Na druhou stranu pokud se budete ucházet například o administrativní pozici, tak určitě oblek nebo jiné společenské oblečení bude vhodné.

Během pohovoru

Při pohovoru se snažte být klidní. Vyslechnete si vše, co Vám o nabízené pracovní pozici mohou povědět a nezapomeňte položit nějakou tu otázku. Někdy od vás mohou požadovat mimo vyplnění obvyklého dotazníku i něco namalovat. Nebojte se, nejde o to, jak umíte malovat, ale o psychologický test zda to uděláte nebo ne.


Na závěr jsem slyšel i několik případů, kdy udělalo špatný první dojem i příliš drahé nebo pěkné auto. Pokud takové auto máte, nebo si přesně takové auto chcete na pohovor půjčit, tak to raději nedělejte.